Tasarruf genelgesi ortada ancak Rektör Taşdemir’den lüks makam aracı talebi

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Cumhurbaşkanlığı’nın Tasarruf Genelgesi’nden sonra 17 Temmuz 2023’te yayınlanan son Tasarruf Genelgesi’yle bir kez daha kamuda resmi taşıt edinimi ve kullanımında da tasarruf yapılması uyarısında bulunuldu. 7 Ağustos 2023’te Sinop Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Şakir Taşdemir ise ‘hızlı’ bir ihaleyle gündeme geldi. Taşdemir’e rektör atandıktan yaklaşık 1.5 ay sonra makam aracı alınması kararı alındı.

Rektör Taşdemir için alınacak 2023 model sıfır kilometre otomobilin en az 1968 cc motor hacimli olması, D veya E segmentte olması isteniyor. Otomobil en az 250 PS ve üstü güç üretebilecek kapasitede, 7 ileri otomatik vitesli, 4 dijital klimalı, dijital ekran ve bluetoothlu, carplay’li, deri/kumaş iç döşemeli ve iç ve dış ekipmanları ile tam donanımlı olacak.

E SEGMENTİ ARAÇLAR
E segmenti araçlar, “executive car” ismiyle de anılan “üst sınıf” olarak adlandırılan ve uzunlukları 5 metreyi aşan lüks araçlardır. Motor silindir hacimleri genellikle 2.0 CC’den başlar. Tonaj olarak ağır ve kaliteli malzemelerden üretilirler. Bu otomobillerin fiyatları, yüksek ölçekteki özelliklerinden dolayı diğer pek çok segmente göre daha fazladır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx