Switch Emülatörü Yuzu Resmi Olarak Android’e Geldi

Popüler Nintendo Switch emülatörü Yuzu, Windows ve Linux’un ardından resmi olarak Android’e geldi. Şimdilik masaüstü yapılarının tüm özellikleri henüz yeni platformda mevcut olmayacağını baştan belirtelim.

Bununla birlikte, bu sürüme eklenmiş bazı yüksek donanım gereksinimleri mevcut. Şimdilik yalnızca Adreno GPU’lu Qualcomm Snapdragon yonga setleri destekleniyor. Büyük miktarda RAM’e sahip olmanın da çok önemli olduğu belirtildi. En az 8 GB öneriliyor ve tabii ki ne kadar fazla o kadar iyi. Örneğin, Tears of the Kingdom şu anda bir Android cihazda çalışmak için 12 GB RAM gerektiriyor.

LAN/LDN çok oyunculu, giriş profilleri ve TAS betikleri gibi özellikler de şimdilik Yuzu’nun Android sürümünde yok. Ekip, şu anda Android donanımının sunduğu zorlukları çözerken uyumluluğu ve performansı geliştirmeye odaklandığını söyledi.

Bu arada geliştiriciler, Mesa Turnip sürücülerini çalıştıran Adreno 600 GPU’ların oyunlar için en iyi uyumluluğu sergilediğini ancak en iyi performansı göstermediğini bulmuşlar.

Yuzu, Nintendo Switch taşınabilir konsolunun piyasaya sürülmesinden bir yıldan kısa bir süre sonra, 2018 yılının Ocak ayında dikkatleri üzerine çekti. Açık kaynak projenin geliştiricileri, Nintendo 3DS emülatörü Citra’dan da sorumlu.

Yuzu artık Google Play Store’da hem ücretsiz hem de ücretli olarak mevcut. Bağımsız indirmeler içeren Android sürümünün GitHub sayfası henüz çevrimiçi olmasa da geliştirici yakında bunun da halka açılmasını planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir