Labirent bulmacası: Aynı renkteki duvardan üst üste 2 kez geçmeden çıkışı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Labirent bulmacaları yaratıcı düşünmenizi sağlayan, zihninizi yeni yollar bulma konusunda zorlamanıza olanak tanır. Bu tarz zekâ testi oyunlarında koyulan süre kısıtlaması ise basit bir oyunu keyifli bir mücadeleye dönüştürür.

Zekâ testi oyunlarında, doğru cevabı bulmak bazen alışılagelmişin dışında düşünmenize ve zorluklara karşı farklı bakış açıları geliştirmenizi ister. Bizde sizler için analitik becerinizi değerlendirebileceğiniz bir labirent bulmacası hazırladık.

Mücadele için hazır mısınız?

LABİRENT BULMACASI: AYNI RENKTEKİ DUVARDAN ÜST ÜSTE 2 KEZ GEÇMEDEN ÇIKIŞI BULUNYukarıdaki mavi ve kırmızı renkli duvarlardan oluşan bir labirent görseli görüyorsunuz. Göreviniz ise 45 saniye içerisinde aynı renkteki duvardan üst üste geçmeden en çıkışa giden en kısa yolu bulmak. Labirent bulmacasını başarılı bir şekilde tamamlamak için görsele dikkatlice bakmanız ve iyi analiz etmeniz gerekiyor.

Mücadeleye katılmak için süreniz şimdi başlıyor. İyice odaklanın ve labirent bulmacasının çözümünü keşfetmeye çalışın. Kurallar basit, kendinize bir kırmızı bir mavi duvardan geçecek şekilde bir yol çizeceksiniz. Ve bu yolda asla üst üste kırmızı ya da mavi duvardan geçmeyecek, en kısa rotayı oluşturacaksınız.Labirent bulmacası görselini yakından inceleyin ve en kısa yolu belirlemeye çalışın. Başta bu biraz imkânsız gibi görünse de birkaç deneme sonrasında doğru yolu fark edeceksiniz. Şimdi derin bir nefes alın ve labirent bulmacasını başarılı şekilde tamamlamak için görsele odaklanın.

Labirent bulmacasında size tanınan sürenin sonuna geldik. Birazdan bu bulmacanın çözüm görselini sizlerle paylaşacağız ancak son bir kez daha tekrar denemek isterseniz süreyi yeniden başlatabilirsiniz.

Evet, labirent bulmacasında çözüme ulaşmak için başlangıçtaki kırmızı duvardan geçtikten sonra dümdüz yukarı doğru ilerlemeniz ve bir noktadan sonra aynı yolu geri dönmeniz gerekiyor. Böylelikle aynı renkteki duvardan üst üste iki kere geçmek zorunda kalmayacaksınız.

İşte labirent bulmacasını doğru şekilde tamamlamak için izlemeniz gereken rota;Bu tarz zekâ testi oyunları, matematik becerisi gerektirmez. Aksine düşünme ve analiz etme becerinizi geliştirmede oldukça yardımcıdır. Peki, siz bu tarz labirent bulmacaları keyifli buluyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx