Koloğlu yazdı: Cem Karaca polemiği

Gazeteci Sina Koloğlu, “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmiyle ilgili polemiği ele aldı. Koloğlu, X hesabından şunları yazdı;

“Cem Karaca’nın Gözyaşları filmi kendini bir tartışmanın ortasında buldu. Eşi İklim Karaca, ‘film benden izinsiz çekiliyor’ dedi. Dava açtı. Kaybetti. Tartışmalar başladı. ‘Bu film izinsiz çekiliyor‘ diyenler oldu.

Hatta ‘Bu filmi izlemeyin’e kadar gitti iş. Çekim tarafı ‘Tarihsel olarak senaryoda oraya girmiyoruz. Oğlu Emrah ile birlikte çalışıyoruz’ cevabı geldi. Nitekim sevgili Emrah twitter hesabından (Şimdi X oldu!) bir paylaşım yaparak; ‘Merhaba gençler ve de genç kalanlar 26 Ocak. Zamanı geldi demektir’ diye filmin fragmanını paylaştı.

Benzer tartışmalar daha önce çekilen bazı ‘sanatçı hayatları’ ile ilgili durumlarda da yaşandı. Bir şekilde o insanların özel yaşamlarının içinde yer almış isimlerin karşı çıkışlarını da anlayış ile karşılamak ve ‘kırmadan’ ilerlemek… Keşke bu film için de böyle olsaydı. Ama ‘gitmeyin, izlemeyin’ demek de bir garip yani!

CANLI OKUNDU ŞARKILAR

Merak konusu ‘filmde şarkılar canlı mı, play back mi?’… İsmail Hacıoğlu başrolde. Kulağıma bir ara ‘play back’ olabilir diye bir laf gelmişti. Malum Cem Karaca’nın sesi bu ülkede hani ‘şahsına mühasır’ dediklerinden. İsmail kardeşimiz çok çalıştı ‘Ben Söyleyeceğim’ dedi. Son durumu sordum, ‘Canlı okunacak’ cevabını aldım.

Yani 26 Ocak’taki filmde, karşımızda İsmail Hacıoğlu sadece kılık kıyafeti ile değil sesi ile de Cem Karaca olacak. Bakalım seyirci nasıl bulacak?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir