İngiltere’de şaşkına çeviren olay: 11 yaşındaki çocuk TikTok akımı yüzünden öldü

Sosyal medya zaman zaman çocuklar için tehlikeli olabiliyor.

Bu durumun son örneği ise İngiltere’de yaşandı.

Tommie-lee Gracie Billington isimli 11 yaşındaki bir çocuk, arkadaşının evinde yatıya kaldığı gece TikTok’ta gördükleri bir akımı uygulamaya karar verdi.

11 yaşındaki çocuk TikTok’tan etkilendi: Hayatını kaybetti

Kalp krizi geçirdiğinden şüphelenilen küçük çocuk, sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Lancashire Polisi, soruşturmanın sürdüğünü söylerken çocuğun babaannesi Tina Burns, 11 yaşındaki çocuğun, bir TikTok akımına katıldıktan sonra hayatını kaybettiğini öne sürdü.

“Hepimiz perişan durumdayız”

Tina, TikTok’un gençler için tehlikeleri konusunda farkındalık yaratmak istediğini ve sosyal medya devini çocukları korumak için daha fazlasını yapmaya çağırdığını söyleyerek, “Hepimiz perişan durumdayız. Başka hiçbir çocuğun TikTok’u takip etmesini veya sosyal medyada olmasını istemiyoruz.” dedi.

‘Zehirli kimyasalları soluma akımı’

TikTok’ta öne çıkan ve bir tür “zehirli kimyasalları soluma akımı” sırasında yaşamını kaybeden Billington’ın, soluduğu öne sürülen boya, solvent, aerosol kutuları, yapıştırıcı veya temizlik ürünleri gibi maddelerin ardından merkezi sinir sisteminin etkilendiği ve beyin aktivitesinin yavaşladığı tahmin ediliyor.

Son derece tehlikeli

Bu uygulamanın son derece tehlikeli olduğu bilinirken aynı zamanda geveleyerek konuşma, baş dönmesi ve halüsinasyonlara neden olabiliyor.

Bulantı, kusma ve yönelim bozukluğu da sık görülen yan etkiler arasında yer alıyor. Bu solventlerin solunmasının, kalp krizine ve boğulmaya neden olabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx