Doğuş Teknoloji ve Dell Technologies, BT Altyapı Cihazlarını Yenileyerek Çalışan Verimliliğini Artırmak İçin İş Birliği Yapıyor

Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Doğuş Teknoloji, BT altyapı cihazlarını yenilemek ve çalışan deneyimlerini iyileştirmek üzere Dell Technologies ile iş birliği yaptı. Sektörün öncü şirketlerinden Doğuş Teknoloji, büyüyen iş gücünü ve hibrit yapısını destekleme amacıyla BT altyapısını yenilemek ve 400’den fazla çalışanı için sürekli bakım desteği sunmak üzere Dell Technologies’i tercih etti.

Doğuş Teknoloji, hibrit iş gücüne birebir uyum sağlayan Dell Latitude Serisi cihaz ve monitörlerinden oluşan bir paket seçti. Kompakt ve hafif olan Latitude Serisi cihazlar mobilite, üretkenlik ve güvenliğin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan özelliklere sahip. Cihazların yenilenmesiyle iş verimliliğini artıran ve çalışanların son kullanıcı deneyimi iyileştiren Doğuş Teknoloji, temel saldırıları önlemeye ve tespit etmeye yardımcı olan ve şirketin gelişen tehditlerden korunmasını sağlayan gelişmiş donanım ve ürün yazılımı güvenliğine de sahip.

Doğuş Teknoloji, yeni cihazlarının faydasını en üst düzeye çıkarmak için çalışanlarına sürekli bakım hizmeti verme ve Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar 7/24 destek sağlamak üzere Dell ProSupport Plus’ı tercih etti. Dell Technologies tarafından sağlanan gerçek zamanlı destek, Doğuş Teknoloji’nin BT ekibine bildirilen sorunlarda şimdiden yüzde 10’luk bir azalma sağladı. Şirket, önümüzdeki aylarda bu artışın BT ekiplerinin şirket genelinde verimlilik ve inovasyonu daha da artıracak dijital dönüşüm projelerine daha fazla zaman ayırmasına yardımcı olacağını öngörüyor.

Dell Technologies ve Doğuş Teknoloji’nin sürdürülebilirlik konusundaki ortak kararlılığı, iş birliğinin en önemli çıkış noktalarından birini oluşturuyor. Dell Technologies, Doğuş Teknoloji’nin sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemeye katkı sağlıyor. Atık yönetimi, Doğuş Teknoloji’nin çevresel sorumluluk politikasındaki birincil öncelikler arasında yer alıyor. Bu nedenle Dell’in cihazlarında yenilenebilir malzemeler kullanması, şirketin sürdürülebilirlik hedefleriyle uyum sağlıyor. Dell’in Latitude 5000 serisi cihazları, geri dönüştürülmüş plastikler, geri kazanılmış karbon fiber, yenilenebilir malzemeler ve okyanus atığı plastiklerden yapılmış bileşenleriyle dünyanın en çeşitli ve en yenilikçi sürdürülebilir malzeme kullanımıyla tasarlanmış durumda.

Doğuş Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Besim Sadioğlu, iş birliğiyle ilgili olarak, “Çalışanlarımıza Türkiye’nin hızla büyüyen BT pazarında bir adım önde olabilmeleri için ihtiyaç duydukları çevik ve güçlü cihazları sağlamamıza yardımcı olabilecek bir şirketle iş birliği yapmak istiyorduk. Dell Technologies, bu projede mükemmel bir iş birlikçi olduğunu kanıtladı ve konumdan bağımsız olarak çalışanlarımıza her türlü sorun için hızlı destek sağlama becerileri bizim için oldukça önemliydi. Dell ile iş birliğimizin devam etmesini ve çalışan memnuniyetini artıracak yeni ürünler sunma fırsatlarını değerlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Dell Technologies Türkiye & eCIS Genel Müdürü Işıl Hasdemir ise, “İşletmeler esnek çalışma taleplerini en iyi şekilde nasıl karşılayabileceklerini araştırmaya devam ediyor. Bu, Doğuş Teknoloji’nin de gündeminde önemli bir konuydu. Bu konuları ele almak Latitude Serisi cihazların tasarım felsefesinin temelinde yer alıyor ve bu da cihazları, Doğuş Teknoloji için ideal bir çözüm hâline getiriyor. Artık çalışanlar, dünyanın en akıllı ve güvenli ticari bilgisayarından yararlanabiliyor ve bu da çalışan memnuniyetinde olumlu bir etki yaratarak daha iyi iş sonuçları elde edilmesini sağlıyor. Doğuş Teknoloji ayrıca, Dell ProSupport Plus sayesinde artık hibrit iş gücüne konumlarından bağımsız olarak sürekli destek sunabiliyor ve işler ters gitse bile hızlı ve güvenilir bir şekilde destek sağlayabiliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx