Analistler Hedefleri Gösterdi: Bu 3 Altcoin Daha Fazla Koşabilir!

Kripto analisti David TON fiyatının yakında gelecekte yaklaşık yüzde 70’lik bir hamle yapacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca lider altcoin çatalı bir tokenden yüzde 30’luk artış bekliyor. Analist Valdrin Tahiri ise UNI’nin koşusunu yüzde 50 daha uzatabileceğini söylüyor.

TON fiyat tahmini: Altcoin için yakın gelecekte %70 artış mümkün!

Toncoin (TON) fiyatı 13 Haziran 2022’den bu yana simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Formasyonun hem destek hem de direnç çizgileri birçok kez test edilerek formasyonun geçerliliği teyit edildi. 18-24 Eylül 2023 haftasında, altcoin fiyatı üçgenin direnç çizgisi (kırmızı ok) tarafından reddedildi ve o zamandan beri düşüyor. Bununla birlikte, TON fiyatı önceki rallinin 0,5-0,618 Fib destek bölgesinin üzerinde tutundu. Dahası, şu anda üçgenin üzerine çıkıyor. 0,5-0,618 Fib bölgesi genellikle düzeltmelerin bitiş noktası olarak hizmet eder. Bu yüzden, bu bölgeden bir sıçrama yükseliş trendinin devam edeceğini gösteriyor.

Bu arada, haftalık RSI 50 seviyesinden (mavi ok) toparlandı. Ayrıca, yukarı yönlü bir trend izleyerek potansiyel kırılmayı destekliyor. TON fiyatı bu hafta üçgenin üzerine başarıyla çıkarsa 4,5 dolara yükselmesi mümkün. Bu hedefi, üçgenin yüksekliğini kırılma noktasında birleştirerek buluyoruz. TON’un bu hedefe ulaşması mevcut fiyattan %68,75’lik bir artış anlamına geliyor.

TON/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası beklenti, TON fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Altcoin için en yakın hedef 2,95 dolar. Ayrıca, TON’un yukarı yönlü potansiyel 4,5 dolara kadar uzanıyor. Fiyatın 4 saatlik zaman diliminde 2,4 dolar bölgesinin altına düşmesi ve bu seviyenin altında kalması durumunda yükseliş görünümü geçersiz olur.

ETHW fiyat tahmini: Kartlarda %30’un üzerinde bir artış var!

EthereumPoW (ETHW) fiyatı, Ekim 2023’ün başlarında tüm zamanların en düşük seviyesi olan 1,17 dolara ulaştığından beri yükselişte. Bu hareket, fiyatın 2,3 dolarlık uzun vadeli direnç bölgesinin üzerine çıkmasına ve 4,4 dolarlık bir sonraki direnç seviyesine yükselmesine yardımcı oldu. Birkaç kırılma girişiminden sonra, ETHW fiyatı nihayetinde 25 Aralık – 31 Aralık 2023 (kırmızı çekiç) haftasında 4,4 dolarlık bölge tarafından reddedildi ve geriledi. Bununla birlikte, sonraki haftalarda 2,3 dolarlık bölgeyi başarıyla desteğe dönüştürdü ve geri döndü (yeşil ok). Bu da altcoin için pozitif bir durum.

Bu arada, haftalık RSI göstergesi son zirvenin (kırmızı çizgi) üzerine çıktı, 50’nin üzerinde. Ayrıca, RSI yukarı doğru eğimli. Bu da boğaların kontrolü yeniden ele geçirdiğini gösteriyor. Bu nedenle, ETHW’in önümüzdeki dönemde potansiyel olarak %33,36 artışla 4,4 dolar direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bu bölgenin üzerine çıkması, bir sonraki önemli direnç seviyesi olan 7,5 dolara yükselmesine yardımcı olacaktır.

ETHW/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası beklentiler, ETHW fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Altcoin için en yakın hedef 3,6 dolar ve bunun ötesinde 4,4 dolar ile 7,5 dolar var.

UNI fiyat tahmini: Kopuş, altcoin fiyatını nereye götürecek?

Günlük zaman diliminin teknik analizi, haftalık olanla uyumlu. Dolayısıyla, boğa görünümü sağlıyor. Bunun nedeni dalga sayısı ve RSI verileri. En olası dalga sayımı, UNI’nin yukarı yönlü hareketinin devam edeceğini öngörüyor. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. Dalga sayımı, UNI’nin beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin üçüncü dalgasında olduğunu öngörüyor (beyaz). Alt dalga sayımı (siyah renkte), UNI’nin dördüncü alt dalgada olduğunu gösteriyor.

Sayım doğruysa, UNI fiyatı mevcut düzeltme tamamlandıktan sonra başka bir yukarı yönlü harekete başlayacaktır. Bunun, altcoin fiyatını 16,10 dolarlık bir sonraki dirence götürmesi mümkün. Bunu birinci ve üçüncü dalgalara 1: 1,61 oranı vererek buluyoruz. Ayrıca bu hamle%50’lik bir yukarı yönlü hareket demek. Günlük RSI, gösterge arttığı ve 70’in üzerinde olduğu için bu olasılığı destekliyor.

UNI/USD Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Boğa UNI fiyat tahminine rağmen, 12,10 dolarlık yüksek seviyelerden çıkamaması, 7,80 dolarlık en yakın desteğe yaklaşık % 30’luk bir düşüşü tetikleyebilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx