Yeni Şafak’ın amaç aldığı Mevlüt Uysal: ‘Üzerimden ileti veriliyor’

AKP’ye yakın Yeni Şafak gazetesi, Halkbank İdare Heyeti Üyesi ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Mevlüt Uysal’ı maksat alan bir haberi manşetine taşıdı.

İmzasız olarak yayınlanan haberde Mevlüt Uysal’ın yolsuzluk yaptığı tabir edildi. Haberde, Mevlüt Uysal’ın hukukçu kimliğini ve eski İBB Başkanlığı unvanını kullanarak HSK ve Danıştay’da birtakım isimleri tesir altına aldığı söz edildi.

Mevlüt Uysal’ın bakanlıktaki ve bürokrasideki irtibatları aracılığıyla hukuksuz ve kanunsuz taleplerde bulunduğu belirtilirken, haksız menfaat ve kar sağlandığı yeniden Yeni Şafak’ın argümanları ortasında yer aldı.

Yeni Şafak haberinde Mevlüt Uysal’ın bilhassa adrese teslim ihaleler düzenlediği ve yargıyı kimi kararları almaya zorlarken devletin en üst seviye isimlerini kullanmaktan çekinmediği belirtildi.

“ÜZERİMDEN İLETİ VERİLİYOR, MEVZU BEN DEĞİLİM”

Odatv‘nin haberine nazaran Mevlüt Uysal, savlara karşılık cevabında, “kendisi üzerinden birilerine ileti verilmek istendiğini ve haberle ilgili de kabahat duyurusunda bulunacağını” söyledi.

Mevlüt Uysal, “Kime ileti verilmek isteniyor” halindeki soruya karşılık vermezken şu sözleri kullandı: 

“Ben bu haberden hiçbir şey anlamadım. Ben sonuçta Ankara’ya gitmiş değilim. Hiçbir bakanlığın önünden geçmiş değilim. O denli de bir durum yok. Danıştay Yargıtay demişler. Mesleğim avukatlık. Lakin ondan sonraki süreçte hiçbir şey yapmadım. Avukatlık yapmıyorum. Haberi yapmışlar ancak benimle de hiç konuşmadılar. İddiam bahis ben değilim. Haber de imzasız. Haberle ilgili kabahat duyurusunda bulunacağım. İspatını koymak zorundalar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.