Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5 görselleri ortaya çıktı!

Google’ın Wear OS 3’ü tanıtmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçti. Bu süre içerisinde beklenildiği kadar hızlı bir şekilde diğer üreticiler tarafından kullanılmadığını görüyoruz. Fakat şirket, önümüzdeki dönemde kendi akıllı saatini tanıtacak. Bu nedenle geliştirmeye ve güncellemeye devam ediyor. Bugün ise Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5 için bazı görseller sızdırıldı.

Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5 nasıl gözükecek?

Bugün, yapmış olduğu sızıntılarla öne çıkan evleaks isimli bir Twitter kullanıcısı, Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5 için bazı görseller paylaştı. Bu işletim sistemlerinin şimdiye kadar nasıl göründüğü bilinmiyordu. Fakat paylaşım oldukça detaylı bir şekilde yakından bakmamızı sağladı.

Wear OS 3.5 kullanan cihazların hem dokunmatik hem de butonlar ile sistemi kontrol edebildiğini görüyoruz. Android arayüzüne benzeyen bu sistemde, akıllı telefonlarda yer alan birçok ayarı bulmak mümkün. Buna ekranın kontrast ve renk ayarından çağrı ve hoparlör ekolayzır ayarlarına kadar pek çok şey dahil.

Buna ek olarak, Samsung’un One UI Watch 4.5 ile birlikte yuvarlak akıllı saat ekranlarını daha kullanılabilir bir hale getirdiğini görüyoruz. Burada sesli asistandan mesaj yazmaya kadar birçok şeyin nasıl yapılacağı detaylı olarak gösteriliyor.

Her iki sistemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları olacaktır. Fakat Google’ın büyük bir ilerleme kaydettiği belli oluyor. Özellikle ilk akıllı saatler çıktığında sorulan telefona bir alternatif olabilir mi sorusunun ilerleyen yıllarda tekrar gündeme geleceği anlaşılıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.