Van’da geçersiz alkolden 2 kişi öldü

Van’da düzmece alkol alan 2 kişi hayatını kaybederken 6 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Ağustos 2022 günü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzmece alkol kullanımı kuşkusuyla birtakım şahısların tedavi altına alındığı bildirilmesi üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

– Soruşturma kapsamında, kendisi de alkol zehirlenmesi nedeniyle hastanede tedavi görmekte olan 1 kuşkulu hakkında süreç yapılmış, alınan birinci beyanlar doğrultusunda, vatandaşlarımızın vilayet dışından getirilen gereçler ile imal edilen düzmece alkolü tükettikleri anlaşılmıştır.

– Uydurma alkol kullanımı kuşkusuyla 8 vatandaşımız Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmış, ortalarında hakkında süreç yapılan ve alkol üretiminde kullanılan gereçleri temin eden şahsın da bulunduğu 2 vatandaşımız 21 Ağustos 2022 günü hayatını kaybetmiştir. Hala Hastanede 6 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Mevzuyla ilgili varsa öteki kuşkulu ve kullanıcı şahısların tespitine yönelik yapılan çalışmalar devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.