Türkiye’nin yerli arabası TOGG’un fabrika açılış tarihi belirli oldu

Türkiye’nin yerli arabası TOGG’un fabrikasının açılışına sayılı günler kaldı. Bursa’nın Gemlik ilçesinde 29 Ekim’de açılacağını belirten TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli arabanın mart ayında yollara çıkacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının açılışını yapmak üzere Bingöl’e geldi.

Türkiye’nin yerli arabası TOGG’un fabrikasının 29 Ekim’de açılışının yapılacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu “Türk beşerinin hayali, 1960’da yarım kalan bir hayalimiz vardı. Türk patenti ile üretilecek bir arabanın yapılması. Dünya ile teknolojik alanda tıpkı vakitte yüzde 100 elektrikli IP hakları bize ilişkin olan yüzde 51 yerli olan bir arabası Allah nasip ederse 29 Ekim’de fabrikasının açılışını Gemlik’te yapacağız. Bu aslında Türk iş dünyasının gururu. Bu arabası yapan sizlersiniz. TOBB sizin kurumunuz ve biz sizin isminize buraya liderlik ediyoruz. İnşallah mart ayında TOGG’u burada göreceğiz ve daima birlikte bineceğiz” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.