SMA kampanyaları durdu, hakaret mesajları başladı

SMA kampanyaları durdu, hakaret mesajları başladı

Bakan Koca’nın açıklamalarından sonra ailelerin yaşadığı sorunlardan biri de aldıkları hakaret içerikli mesajlar.

BirGün’den Beraky Sağol’un haberine göre, Bakanın açıklamalarıyla farklı bir algı yaratıldığını söyleyen aileler, her gün çok sayıda hem destek mesajı hem de hakaret içerikli mesaj aldıklarını ifade etti.

Bu ailelerden biri de SMA Tip 1 hastası olan 14 aylık Miran’ın ailesi.

Ablası Peyruze Duman, Zolgensma tedavisi için yaklaşık 3 ay önce sosyal medya üzerinden kampanya başlattıklarını dile getirerek şunları söyledi:

“Sağlık Bakanı’nın yaptığı eksik ve hatalı açıklamadan dolayı kampanyamız durdu. Açıklamaların ardından bugüne kadar bağış yapan bazı kişilerde bize geri dönüş yapmaya başladı. Bazı kişiler durumu anlamak için soru soruyor ancak bazıları ise ‘Ülkemizde tedavisi varmış, neden bu parayı topluyorsunuz? Tedavinin sonucu da kesin değilmiş. Amacınız ne?’ şeklinde mesajlar atıyor. Biz canlarımız için savaşırken bir de şimdi bu algıyı kırmak için uğraşıyoruz. Ben bir öğretmenim ve kardeşim için bir şey yapamazsam geleceğe dair umudum kalmayacak. Miran’ın tek suçu Duman ailesinin çocuğu olması mı? Bakan veya bir milletvekilinin çocuğu olsa eminim şimdiye kadar bu tedaviyi almış bile olurdu” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir