Siyasetçilerden Alevi kurumlarına atağa reaksiyon

Siyasi parti başkanları Ankara’da, Şah-ı Merdan Cemevi, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi ve Ana Fatma Cemevi’nde düzenlenen taarruzlara reaksiyon gösterdi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Lideri Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında “Ankara’da Alevi kurumlarına eş vakitli yapılan akınları kınıyorum. Tüm Alevilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Akın tüm taraflarıyla aydınlığa kavuşturulmalıdır. Herkesin eşit ve onurlu vatandaş olduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, toplumsal medya hesabından “Ankara’da Muharrem Ayı’nın birinci günü ibadethanelere yönelik düzenlenen atakları şiddetle kınıyorum. Cemevlerine yönelik ataklardan etkilenen yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener de saldırıyı kınadığını belirtti: “Muharrem ayına girdiğimiz bu mübarek günde, Ankara’da cemevine gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyor, Alevi kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hiçbir güç birliğimizi ve beraberliğimizi bozamayacak.” (HABER MERKEZİ)

CHP’Lİ TAŞÇIER, CEMEVLERİNİ ZİYARET ETTİ: BİR AN EVVEL AYDINLATILMALI

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, akına uğrayan Şah-ı Merdan Cemevi ve Ana Fatma Cemevi’ni ziyaret etti.

Saldırının birlik, beraberlik ve kardeşliğe yapıldığını belirten Taşçıer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendi ve olayın tüm taraflarıyla aydınlatılmasını istedi:

“Bu çeşit haince provokasyonlar asla maksadına ulaşamayacak. Soğukkanlılıkla olayı takip ediyor, bir an evvel aydınlatılmasını talep ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.