RTX 4090’dan Daha Hızlı: Wi-Fi 7 Madencilik Yönlendiricisi Tanıtıldı

TP-Link ASIC isimli bir şirket, Wi-Fi 7 bağlantısına sahip NX31 ASIC madencilik yönlendiricisini piyasaya sürdü. 1440 dolarlık fiyat etiketine sahip olan bu router, söylenilenlere bakılırsa kripto madenciliği konusunda RTX 4090’dan bile daha hızlı ve tam yük sırasında 1.200 Watt çeken yerleşik bir ASIC’e sahip.

Tanınmış bir ağ ürünleri şirketi olan TP-Link, madencilik odaklı yönlendiricinin kendi ürünleri olmadığını ve basın bültenini kaldırmak için çalıştıklarını söylüyor. Yani tanıtılan bu cihazın aldatmaca olma olasılığı var.

Şirketin iddialarına göre NX31, GeForce RTX 4090’dan çok daha hızlı olan 31,2 TH/s hash oranı sağlıyor. Ancak çekilen güce bakılırsa verimlilik sorunları var. Bununla birlikte, ürün sayfasında bazı teknik ayrıntılar eksik. Ayrıca NX31 isimli aygıtın görüntüsü, TP-Link’in Archer BE900 Wi-Fi 7 yönlendiricisiyle aynı.

Üretici, NX31 ile Kadena (KDA) kazımı yapılabileceğini yazmış. Bu bağlamda diğer kripto para birimleri için destek bilinmiyor ve olası değil. NX31, TP-Link ASIC sınıfındaki tek ASIC madencisi değil. Şirket ayrıca D11 (D11-B1FB) Doge ve Litecoin madencisini 570 dolara satıyor. Makinenin 400W çekerken 610 MH/s seviyesinde performans gösterdiği bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir