Otel yerine karavana istek devam ediyor

Covid-19 pandemisi ile karavan tatiline yönelenler bu sene de deniz, kum, güneş ve tabiat ile iç içe vakit geçirmek için çadır ve karavan turizminden vazgeçmedi. 

Covid-19 pandemisiyle iki yıldır birçok tatilci tercihini karavan ve kamp tipi tatile çevirdi. Alışkanlık haline gelen ve her geçen yıl biraz daha talebin artığı kamp ve karavan tatiline bu dönem da ilgi fazla oldu.

Kamp ve karavan tatilinde tercih edilen yerlerin başında gelen Mersin’de de Faziletli Çamlığı ve Kumkuyu Karavan Parkı hem hafta içi hem de hafta sonu yoğunluk yaşanmaya başladı. Tatilciler, çadırları ve karavanları ile kamp kurarak deniz ve tabiatın tadını çıkarmaya başladı.

Ankara’dan çocuklarıyla Erdemli’ye giden Şerife Aslan, “Karavan çocuklarım için özgür bir ortam. Ben işimi yaparken onlar rahatça toprakla, köpeğimizle oynuyor” dedi.

“HAYATIMI TEKRAR YAŞIYORUM”

Karavan hayatı sayesinde hastalık sürecini daha uygun atlattığını söz eden vatandaşlardan Bengi Yavuz ise “Bir hastalık geçirdim, ondan sonra eşimle karar verdik bu türlü bir hayat yaşayalım diye. O kadar mutluyum ki güya nitekim dünyamı, hayatımı yine yaşıyorum gibi” tabirini kullandı.

Deniz Şendağ isimli vatandaş  da, “Karavan hayatını sevenler irtibatı sevendir. Zira burada duvarsız oturuyoruz, komşumla aramda duvar yok. Birlikte çayımızı, kahvemizi içiyoruz. duvarsız hayat çok güzel” diye konuştu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.