Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun buluştuğu otelin konumu dikkat çekti

Türk siyasi tarihinde eşine az rastlanır 3 gün geride bıraktık.

14 Mayıs seçimlerine hazırlanırken muhalefet 3 günlük bir kaostan geçti.

2 Mart’ta yapılan 6’lı masa toplantısından istediğini alamayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 3 Mart’ta yaptığı zehir zemberek açıklamalarla masayı devirdi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı masaya getiren Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz etti.

Muhalefetteki pazarlıklar ortaya çıkıyor

Bu anlaşmazlık muhalefette 3 günlük krizin başlangıcı oldu.

Dün itibarıyla İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması formülü ile masaya dönen Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını da kabul etti.

Muhalefet adayı olarak Kılıçdaroğlu ismi dün ilan edilirken 3 gün içinde yapılan pazarlıklara ilişkin ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

Bu kapsamda, Yavaş ve İmamoğlu’nun dahil olduğu formülün görüşülmesi için Akşener ve Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Merkezi’ndeki 6’lı masa toplantısından önce bir araya geldi.

ABD Büyükelçiliği’nin dibinde görüştüler

Görüşmenin yapıldığı adres ise dikkat çekiciydi.

İki muhalefet lideri Ankara’nın Çukurambar ilçesindeki ABD Büyükelçiliği’ne yaklaşık 30 metre uzaklıktaki Marriot Otel’de buluştu.

Buluşmaya İmamoğlu ve Yavaş da geldi.

Kılıçdaroğlu, Akşener’i iki belediye başkanı ile birlikte karşılarken, iki lider baş başa görüştü.

Bu sırada Yavaş ve İmamoğlu lobide bekledi.

Bu görüşmeden hemen sonra Kılıçdaroğlu ve Akşener, Saadet Partisi’ndeki toplantıya geçti ve bu toplantıdan da Kılıçdaroğlu’nun ismi aday olarak çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir