Menderes Belediyesi’ne Operasyon! Lider AKP periyodunu işaret etti

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu sabah başlattığı yolsuzluk operasyonuna ait CHP’li lider Mustafa Kayalar’dan açıklama geldi. Birden fazla belediye çalışanı olan 28 kişinin gözaltına alındığı operasyon hakkında Kayalar, AKP’li Bülent Soylu’nun belediye başkanlığı yaptığı evvelki periyoda atıfta bulundu.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Menderes Belediyesi’ndeki yolsuzluk savları hakkında operasyon başlattı. İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü grupları, sabah saatlerinde, 28 şüphelinin belirlenen adreslerine eş vakitli baskın yaparak hepsini gözaltına aldı.

Emniyete götürülen zanlılar ortasında Menderes Belediyesi Paklık İşleri Müdürü E.A, Muhasebe Müdürü F.E, Fen İşleri Müdürü T.T, Park Bahçeler Müdürü B.D. ile imza yetkisi olan çok sayıda işçi de bulunuyor.

Gözaltına alınanlar ortasında eski müdürler de yer alıyor. Belediyede geçen periyot misyon yapmış olan Paklık İşleri Müdürü M.H, Takviye Hizmetleri Müdürü K.K. ve Fen İşleri Müdürü Ö.T. de gözaltında.

Şüpheliler, ihaleye fesat karıştırmak ve araç kiralama ile çöp toplama süreçlerinde usulsüzlükler yaparak belediyeyi milyonlarca lira ziyana uğratmak ile suçlanıyor.

BELEDİYE LİDERİNDEN “ÖNCEKİ DÖNEM” VURGUSU

Operasyon üzerine gözlerin çevrildiği Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar açıklama yaptı. CHP’li Lider Kayalar’ın yazılı açıklamasında “Geçmiş dönem” vurgusu yapıldı. AKP’li Bülent Soylu’nun Menderes Belediye Başkanlığı yaptığı evvelki periyoda atıfta bulunulan açıklamada Kayalar şu tabirleri kullandı.

“04 Temmuz 2022 tarihinde Belediyemize yapılan operasyon sonucunda geçmiş periyoda (2018) ilişkin gerçekleştirilen ihalelere yönelik yapılan denetlemelere ait birtakım işçilerimiz hakkında isimli süreç uygulanmıştır.

Adli süreç uygulanan işçilerin birden fazla uzun yıllardır belediyemizde çalışan, bir kısmı da yalnızca geçmiş periyotta vazife yapmış işçiler olup şu anda misyonda olmayan arkadaşlarımızdır. Bu münasebet ile hususla ilgili sürecin yasal takipçisi olduğumuzu kamuoyunun takdirine sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.