Macron’un yansısı gündem oldu: Ukrayna işgalini öğrendiği o anlar yayınlandı

Rusya’nın Ukrayna’ya ‘özel askeri operasyon’ nitelendirmesiyle başlattığı işgalin birinci günlerinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy ortasında yapılan telefon görüşmesinin imajları birinci kere ortaya çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde 7’nci aya girilirken, Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un işgali birinci öğrendiği ana ilişkin imajları paylaştı.

Macron’un Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinde gergin halleri dikkatlerden kaçmazken, görüntü da kısa müddette toplumsal medyada gündem oldu.

İşgalin birinci günlerinde çekilen görüntüde iki önder, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in ‘operasyon’u başlatmasının akabinde Ukrayna’nın durumunu ve Rus birliklerin ülkedeki dağılımını tartışıyor.

MACRON’UN KAYGISI GÜNDEM OLDU

Macron, Zelenskiy’in aktardıkları üzerine çatışmaların Donbas’tan tüm Ukrayna’ya yayıldığını fark ederken, topyekün bir savaşın çıktığını fark ettiği anlarda kaygılı tabiri de imgelere yansıdı.

Videoda, Macron’un Zelenskiy’e, “Yani bu, Kiev’in her yerine özel kuvvetler gönderdikleri manasına mı geliyor?” sorusu da yer aldı. Zelenskiy, bu soruya, “Evet, her yere…” karşılığını verdikten sonra, “Kiev’de, Odessa’da her yerde. Her yerde birlikleri var.” diyor.

Zelenskiy, Rus askerlerinin Donbas bölgesinin ötesine geçtiğini söylerken, “Bunu hayal edemedik – 2014’teki üzere değildi. Yani çok daha fazlası meydana geliyor.” dedi.

‘BU TAM BİR SAVAŞ’

Macron’un yüzü bir anda değişirken, “Bu çok açık. Bu tam bir savaş” dedi. Zelenskiy ise, “Evet, topyekün savaş,” karşılığını verdi…

Macron bu konuşmaların akabinde şoke olmuş bir sözle yalnızca ‘tamam’ diyebilirken, yüzündeki dehşet de kısa müddette gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.