“Kraliçe 2. Elizabeth’in mevt tarihini tutturdu” argümanı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, dün öğlenden sonra 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçe’nin mevti İngiliz halkını yasa boğarken, dünyadan da taziye iletileri yağdı.

“KRALİÇE ELİZABETH’İN ÖLECEĞİ TARİHİ TUTTURDU”

Kraliçe 2. Elizabeth’in mevt nedenine dair şu ana kadar rastgele bir açıklama yapılmadı. İngiltere’de, 10 gün sürecek cenaze merasimi için hazırlıklar başlatılırken, Twitter’da bir kullanıcının, Kraliçe 2. Elizabeth’in mevt tarihini 7 ay evvelden bildiği sav edildi.

“@aidemleoxide” adlı kullancının 4 Şubat 2022 tarihinde attığı tweette, “Kraliçe 2. Elizabeth 8 Eylül 2022’de ölecek” diye yazdığı görülüyor.

UYANIKLIK MI YAPTI?

Ancak birden fazla toplumsal medya kullanıcısı, kelam konusu Twitter hesabının, Kraliçe 2. Elizabeth’in vefat tarihine ait olarak daha evvel tekraren bildiri attığını, varsayımı tuttuktan sonra başka tweetlerini silip kullanıcı ismi ve fotoğrafını değiştirdiğini belirtti. Kimi kullanıcılar ise; şahsın hesabını kilitli olarak kullandığını, varsayımı tutunca da hesabını herkese açtığını kaydetti.

2062 TAHMİNİ

Kendi ismini kullanmadığı anlaşılan şahsın, 25 Mayıs’ta paylaştığı bir diğer iletisi da tekrar toplumsal medya kullanıcıları tarafından gündem yapılarak, “Bakalım bu da yanlışsız tutacak mı?” diye soruldu.

“@aidemleoxide” adlı kullanıcının 25 Mayıs’taki paylaşımında, “17 Mart 2062’de yeryüzü büsbütün alevler içinde kalacak” diye yazdığı görüldü.

 

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.