Hafız Mustafa anlattı: Kurban Bayramı’nda etlerimizi nasıl muhafaza ederiz

Hafız Mustafa Efe sosyal medya hesabı Instagram’dan sokak hayvanlarına yardım edilmesi yönünde görüş bildiren ve paylaşımlarda bulunarak tanındı.

Hafız Mustafa Efe, Kurban Bayramı’na ilişkin yaptığı konuşmayla sosyal medyada gündem olmuştu.

Hafız Mustafa Efe, “Kurban’da ne keseceğini bilmem ama kurbandan önce gıybeti kes, israfı kes. İnsanı insandan ayırmayı kes. Hayvanları eziyeti, zulmü kes. Allah’tan gayrı her şeyle gıybeti kes. Kes ki kurban olsun. Eğer bunlarla irtibatı kesmezsen ne kesersen kes nasıl kesersen kes beyhude.” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o sözler:

ETLERİ MUHAFAZA ETME

Hafız Mustafa Efe, son yayınladığı videoda ise Kurban Bayramı’nda etlerin saklanmaması gerektiğini ifade etti.

Hafız Mustafa Efe şunları söyledi:

“Bayramlarda kurbanlar şöyle algılanmasın. Efendim etlerimizi nasıl daha fazla muhafaza edebiliriz diye TV programlarında gündemler dönmeye başladı. Öyle bir metot var ki kıyamete kadar saklıyoruz. Peygamberimiz buyuruyor. Filanca derin dondurucuda demiyor ama diyor ki; “Ya Ayşe kestiğimiz kurbandan ne kaldı. Bir kürek kemiği. Desene Ya Ayşe, bir kürek kemiği dışında hepsi bize kaldı. Fakire, ihtiyaç sahibine verdiğiniz her bir kurban eti kıyamete saklanıyor. Kurban bayramı et istif edeceğiniz, etleri derin dondurucuda saklayacağımız bir bayram değil. Et bayramı değil. Fedakarlık et bayramı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.