Esenyurt’ta kız sıkıntısı: Arkadaşını katletti

Esenyurt’ta 11 Ağustos günü dehşetli bir cinayet yaşandı.

Sabah saat 09:30 sıralarında yaşanan olayda Murat Şeyhoğlu isimli şahıs ikametinde otururken, bir müddet evvel telefonla konuşup tartıştığı arkadaşı Ercan Ş. meskenine geldi.

Şeyhoğlu kapıyı açar açmaz kurşun yağmuruna tutuldu.

10 el ateş edilen Şeyhoğlu kanlar içinde yere yığıldı. Kuşkulu ise olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen takımlar Şeyhoğlu’nun hayatını kaybettiğini belirledi.

“Beni silah zoruyla aşağı indirdi”

Yapılan çalışmalarda ölen Şeyhoğlu ile birlikte oturan arkadaşı O.Y.’nin sözüne başvuruldu. O.Y. emniyete verdiği sözde “Biz otururken güvenlik aradı Ercan’ın geldiğini söyledi. Bir müddet sonra kapı çaldı. Murat kapıyı açtı gelen kişi peş peşe ateş etti. Akabinde da beni silah zoruyla aşağı indirdi. Araca bindirdi bir mühlet sonra bir petrolde bıraktılar” dediği öğrenildi.

Saklandıkları yerde yakalandılar

Bunun üzerine Cinayet Masası takımlarınca yapılan kamera çalışmalarda kuşkulu Ercan Ş. ve onu araçta bekleyen iki arkadaşı tespit edildi.

Çalışmaların devamında 3 kuşkulu Beşiktaş’ta saklandıkları bir adreste gözaltına alındı. Şüphelilerin saklandığı adreste bir silah ele geçirildi.

“Kız meselesi”

Gözaltına alınan kuşkulu Ercan Ş. (37) ve iki arkadaşı emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilirken olayın iki arkadaş ortasındaki kız problemi yüzünden çıktığı tez edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.