Erol Bulut: Elimizdeki takım kâfi değil

Süper Lig gruplarından Gaziantep FK’nin teknik yöneticisi Erol Bulut, transferde hızlanmaları gerektiğini söyledi.

Yeni dönem hazırlıklarını Düzce’de sürdüren kırmızı-siyahlı grubun teknik yöneticisi, kulüp televizyonuna açıklamada bulundu.

Hazırlıklara 19 Haziran’da Gaziantep’te başladıklarını ve Bolu’da devam ettiklerini belirten Bulut, bu müddette taktiksel çalışmalar yapıp, birtakım hazırlık maçları oynadıklarını aktardı.

Yeni döneme yeni sistemle gireceklerini kaydeden Bulut, “Hazırlık maçlarına baktığımızda bizi şad eden durumlar oldu. Hem genç futbolcular hem de yeni gelen arkadaşlarımız olsun… 4-2-3-1 yahut 4-3-3 sistemi üzerinden oyunlarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Futbolcular alanda olumlu işler yaptı.” dedi.

 “Elimizdeki takım kâfi değil”

İdeal takıma şimdi ulaşmadıklarını tabir eden Erol Bulut, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Transfer yaptık lakin kâfi değiliz. Almamız gereken bir kaç oyuncu daha var. Sportif yöneticimiz ve transfer komitesi yöneticilerimiz çalışıyor. Transfer istediğim mevkileri yöneticimize, sportif yöneticimize açıkladım. Bunların ayrıntılarını ben konuşmuyorum, sportif yöneticim yahut yöneticiler ilgileniyor. Ben yalnızca istediğim mevkileri kendilerine ilettim. Geri kalan işleri transfer komitesinin gerçekleştirmesi gerekiyor. Bugün prestijiyle biraz yavaş gittiğimizi söyledim. Biraz daha süratli hareket etmemiz gerekiyor. Elimizdeki takım kâfi değil. Evet maçlarımıza baktığımızda yeterli oynuyoruz lakin lig için bu kâfi değil. Kalitemizi arttırmamız gerekiyor. İnşallah en kısa vakitte gerçekleşir.”

Bulut, geçen dönem grubun iç alanda yeterli performans gösterdiğini lakin deplasmanda ligin en makûs kadrolarından biri olduğunu hatırlattı.

Yeni dönemde bunu değiştirmek istediklerini lisana getiren kırmızılı-siyahlı grubun teknik yöneticisi, “Geçen sene konutumuzda oynadığımız maçlarda hoş bir manzara çizdik. İç alanda ligi birinci 3 içinde bitirdik. Maalesef deplasmanda o manzarayı veremedik. Deplasmanda çok defa güzel maç oynadık, çok fazla konuma girdik lakin maalesef değerlendiremedik. Gerçekten ya yenilgi ya da beraberlikle bitti. İnşallah bu sene Sivasspor deplasmanında yapacağımız birinci maçta o manzarayı değiştireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Hedeflediğimiz bir yer maalesef söyleyemeyeceğim”

Geçen dönem yapılan birçok transfere kendisinin onay verdiğini lakin kimilerinden istediği performansı alamadığından yakınan Bulut, “İyi başladılar fakat sonra pandemi ve sakatlıklar yaşandı. Geri dönüşler âlâ olmadı. Bugün prestijiyle bitireceğimiz yahut hedeflediğimiz bir yer maalesef söyleyemeyeceğim. Zira elimdeki takım ne kadar kaliteli olsa da üzerine koymamız gerekiyor. Önümüzde 3 haftamız kaldı ve yol almamız gerekiyor. Bugüne baktığımızda maalesef o yolu alamadık.” biçiminde konuştu.

Bulut, taraftarların iç saha ve deplasmanda takviyesine her vakit muhtaçlık duyduklarını kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.