Demiroğlu Bilim Üniversitesi’nden 82 tıp tabibi mezun oldu

Sıhhat bilimleri alanında Türkiyenin, birinci sıhhat Üniversitesi olarak nitelendirilen Demiroğlu Bilim Üniversitesi bugüne kadar 853 doktor ve 141 Uzman tabip mezun etti.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi; Öğrenci odaklı hibrid eğitim modeliyle Sıhhat bilimleri alanındaki eğitimi, ve benzeri halde kurduğu uygulama ve araştırma merkezleriyle de hasta odaklı sıhhat hizmeti sunumu modelini Ülkemize kazandırarak; toplamda bugüne kadar 611 psikolog, 1414 hemşire, 1157 fizyoterapist, diyetisyen, biyolog, ebe ve sıhhat yöneticisi ile 4344 Sıhhat Teknikeri ve 280 yüksek lisans, 14 doktora öğrencisi mezun etti.

Çağımızda Tıp bölümü, bilim ve teknolojinin süratle geliştiği dinamik bir alandır ve Türkiye, tıp eğitimi, teknoloji ve sıhhat hizmetleri alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek sıhhat insan kaynağı niteliği ve sunulan sıhhat hizmetlerinin aktifliği bakımından dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarış içindedir. Bu muvaffakiyetin ardında esaslı akademik kurumları, bilgili, donanımlı ve tecrübeli akademisyenler ile kamu ile en çok da özel bölümün idare ve işletme marifeti yer alıyor.

Sıhhat Bilimleri alanında ulusal ve milletlerarası seviyede özgün bilgi ve yaklaşımlar üreten bilimin aydınlatıcı gücü ve alanlarında kendini kanıtlamış uzman eğitmen takımıyla eğitimde değerli birincileri sıhhat dünyasına ve insanlığa kazandıran ve pek çok muvaffakiyete imza atan Demiroğlu Bilim Üniversitesi “Ne keyifli Türküm diyene” kelamlarıyla Tıp Fakültesi öğrencilerini “Beni Türk Doktorlarına Emanet ediniz” diyerek mezun etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.