CHP’den Zeytinli Rock yansısı: Hayat usulleriyle arbede eden hadsizler

CHP Gençlik Siyasetlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Yaşam kalitesini artırmaya çalışmak yerine ömür şekilleriyle arbede eden hadsizler, bu defa Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Erdoğan çok yeterli biliyor. Milyonlarca genç, ona veda ederken ‘Biz bir kâbusu yendik’ diyerek müzikler söyleyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Gökçe Gökçen, Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasına, yaptığı yazılı açıklama ile reaksiyon gösterdi. ANKA’nın haberine nazaran Gökçen şu değerlendirmeleri yaptı:

“İktidara gelirken demokratik kıymetlerden bahsedip sinsice yasakçı ve otoriter bir rejimin hayalini kuranların son icraatı, gençlerin nefes aldığı alanlardan birini daha yok etmek oldu. ‘Toplumun hassasiyetleri’, ‘kamu güvenliği’ üzere mazeretlerle bugünün yasakçı rejimi, yıllar içinde adım adım inşa edildi. Kendinden oburunu tanımayan hadsiz kümeler, bu ülkenin özgür gençlerine tercih edildi. Hayat kalitesini artırmaya çalışmak yerine ömür üsluplarıyla arbede eden hadsizler, bu sefer Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı.

‘YAŞADIĞIMIZ BİR KÜLTÜRÜN YOK EDİLMESİDİR’

80-90 doğumluların hoş anılarla ve hasretle hatırladığı, bu karanlık devrin içine doğanlarınsa öfkeyle geçmiş görüntülerini seyrettiği şenlikler; sadece eğlenebildiğimiz yerler değildi. Elbette gülmek ve eğlenmek de bu ülkenin gençlerinin sonuna kadar hakkıdır. Lakin yaşadığımız bunun da ötesinde, bir kültürün yok edilmesidir. Sisteme her vakit eleştirel bakabilenlerin; çoğunluğa ayak uydurmamanın, ‘aykırı’ olmanın da bir seçenek olduğunu gösterenlerin kültürünün yok edilmesidir. Bu yaşadığımız, Türkiye’ye katma bedel sağlayan bir kesimin, bu bölümün işçilerinin, potansiyel işlerinin ve bu ülkenin kıymetli sanatkarlarının dünyaca ünlü şahıslarla ilgi kurma fırsatının yok edilmesidir. Bu yaşadığımız, gençlerin dünyasından işte bu türlü bir alanın çalınmasıdır.

‘TOPLUMUN HUZURUNU BOZAN ERDOĞAN’IN KENDİSİDİR’

Toplumun huzurunu bozan, toplumun dayanağını kaybetmiş olan bu otoriter anlayışın, Erdoğan’ın kendisidir. Erdoğan çok uygun biliyor. Bu karanlığı geride bırakırken milyonlarca genç, ‘Biz bir kâbusu yendik’ diyerek müzikler söyleyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.