Canlı yayında Marmaris’teki yangını çıkaran bireye sert reaksiyon

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınıyla uğraşta 3 gün geride kaldı.

200 hektarı aşkın alanda tesirli orman yangınında, ilerleyen alevlerle hummalı çalışma sürdürülüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangınla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 1 kişinin gözaltına alındığını ve ailesiyle arazi uyuşmazlığı nedeniyle yaktığını itiraf ettiğini duyurdu.

Konu, CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programında değerlendirildi.

“Her başı atan bunu yapmaya kalkarsa biz ne yapacağız”

Programın moderatörü Hande Fırat, “Marmaris Türkiye’nin en hoş yerlerinden biri, çok yazık ve üzücü. İnsanın gözyaşlarını tutması bu işlerde çok güç oluyor. Oldu arkadaş, sen ailenle arazi yüzünden hengame ettin, ondan sonra aldın 2 bidon akaryakıtı gittin yaktın.  Bütün Marmaris’i yaktın. Ya bu nasıl iş ya?! Her başı atan bunu yapmaya kalkarsa biz ne yapacağız? Ne oluyor.. “ dedi.

“Git kendini yak, bu hayvanlık”

Fırat’ın tabirleri üzerine Melik Yiğitel de “O hoş ormana ziyan vereceğine, git kardeşim kendini yak! Artık bana kızacaklar, yok intihar falan diye. Lakin yok bilerek söylüyorum bunu. Git kendini yak. Bu hayvanlık” sözleriyle sert reaksiyon gösterdi.

“Hepimizi yaktı”

Hande Fırat da Yiğitel’e karşılık olarak “Kendini yakmadı, hepimizi yaktı. Kardeşim sen bizim geleceğimizi niçin yakıyorsun, banane senin ailenle olan sorunundan” diyerek karşılık verdi.

Daha sonra ihtar alan Hande Fırat, RTÜK nedeniyle canlı yayında ‘hayvan’ tabirini kullanmamaları gerektiğini belirterek izleyicilerden özür diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.