Bursa’da otopark arbedesinde komşusunu öldüren zanlı tahliye edildi

Bursa’da 7 Haziran tarihinde Eşref Dinçer Mahallesi Kuvayi Ulusala Bulvarı Hastane Yolu’nda meydana gelrn olayda, 32 yaşındaki Lokman ve 24 yaşındaki Nezir Cört kardeşler, daha evvel otopark yeri yüzünden tartıştıkları apartman komşuları Hüseyin Ö. ve Yusuf A. ile karşılaştı.

Taraflar ortasında başlayan tartışma kısa müddette arbedeye dönüştü.

Diğer aile üyelerinin de karıştığı arbedede Lokman Cört bedeninin çeşitli yerlerinden, kardeşi ise kalçasından bıçakla yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları, iki kardeşi Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Durumu ağır olan Lokman Cört kurtarılamazken, kardeşi tedaviye alındı. Polis takımları, Hüseyin Ö. ile Yusuf A.’yı gözaltına aldı. 

Yusuf A. emniyetteki tabirinde, Lokman ve Nezir Cört’ün otomobillerine saldırdıktan sonra kendilerini takip ettiğini söyledi.

Kayınbiraderi Hüseyin Ö. ise sözünde, eczaneye gittikleri sırada iki kardeşin peşlerinden gelerek kendilerine sataştığını belirtti. Pişman olduğunu söyleyen Hüseyin Ö., “Uzun mühlet takip etmeleri ve sataşmaları sonrasında kovalamak için pidecinin önünden geçerken içeriye girerek bıçak aldım. Maksadım öldürmek değil yaralamak ve korkutmaktı” dedi. İfadelerinin akabinde şüpheliler adliyeye sevk edildi.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ ALDI TAHLİYE OLDU

Şüphelilerden Yusuf A. isimli denetim kuralıyla hür bırakılırken, Hüseyin Ö. tutuklandı. Tutuklulukta 1 ayın dolması nedeniyle belgeyi inceleyen nöbetçi mahkeme, şahitlerin sözleri, güvenlik kamerası manzaraları, şüphelinin ruhsal durumu ve ‘haksız tahrik‘i de gözeterek Hüseyin Ö.’nün tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Öldürülen Lokman Cört’ün avukatları ise karara itiraz etti.

Savcılık soruşturması sonunda Hüseyin Ö.’nün ağır ceza mahkemesinde yargılanması bekleniyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.