Bitcoin Düşüşlerini Öngören Analist: Bu Seviyeler Çok Yakın!

Bitcoin (BTC)’in 16.000 dolardan işlem gördüğü Kasım 2022’de yüklü miktarda satın alım yapan bir kripto analisti, fiyat hedeflerinin değiştiğini bildirdi.

DonAlt, bu seviyelerin yakın olduğunu, Bitcoin satmak için erken olduğunu söylüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere DonAlt, isabetli tahminleriyle gündeme gelen bir analist oldu. FTX’in iflas ettiği Kasım 2022’de 16.000 dolardan yüklü miktarda BTC satın aldı ve ilk kar alımını 25.000 dolarda gerçekleştirdi.

DonAlt şimdi sıradaki ​​hedefi olan 35.000 dolardan artık Bitcoin satmayı düşünmediğini söylüyor. Bitcoin’in 27.000 doların üzerinde işlem gördüğü günlerde paylaştığı analizlerinde, yatırım stratejisini değiştirdiğini paylaştı…

Popüler kripto analisti, Bitcoin’in bankacılık sistemine bir alternatif sunduğuna dair küresel kabulün yeni ve güçlü olduğunu ve mevcut seviyelerde satmanın erken olabileceğini söyledi. En son tweet’lerinde sıradaki hedefi olan 35.000 dolardan da vazgeçtiğini bildirdi:

Kâr almayı her düşündüğümde, bu kârı nereye koyacağımı düşünüyorum. Şu anda BTC ve altcoinler dışında satın almayı tercih edeceğim hiçbir şey yok, mevcut makro durum için hiçbir şey küçük balonumuzdan daha iyi ayarlanamaz.

Başlangıçta bazılarını 35.000 dolardan satmayı planlıyordum. Artık bunu yapacağımı düşünme, olmamam için gerçekten çok iyi bir sebep bulana kadar sadece bir ay çocuğu olacağım. O zamana kadar bu şeye bineceğim, fren yok.

“Bankalar büyük düşüşte”

DonAlt, makro ekonomiye odaklanmış düşüş bekleyen analistlerin ellerinin boş kalacağını düşüyor. Kripto analistine göre Bitcoin, artık çalkalanan küresel sektörüyle gerçek bir hikayeye sahip. Kendi ifadeleriyle:

Bankalar çok büyük düşüşte. Aptal RSI’nizi ve trendliğinizi istediğiniz kadar ortaya çıkarabilirsiniz, ben satmıyorum. İnsanların bana makro yüzünden 16.000 dolardan almamamı söylediğine inanamıyorum. Oradan neredeyse 2 kat yukarıdayız ve makro değişmeye başlıyor. Muhtemelen tepedeki elverişli makro koşullar nedeniyle satılmaması söylenecek.

BTC’nin ne kadar yükselebileceğine gelince, DonAlt bu döngüde 100.000 dolara tırmanabileceğini tahmin ediyor. Lider kripto şu anda 27.000 doları üzerinde kalıcı olmakla meşgul ve short yatırımcılara pozisyon almak için çok az fırsat veriyor.

Short yatırımcılar bu seviyede devreye girebilir

BTC kısa vadeli fiyat hedefi olarak 27.208 doları geri almaya çalışacak. Teknik analizlere göre, 27.757 doları yeniden test edebilir veya 28.17 bin dolara yükselebilir. Diğer kilit direnç seviyeleri 28,65 bin dolar ve 29,51 bin dolar.

Alternatif olarak, short yatırımcılar, BTC 27,21 bin doların altına kapanırsa kaldıraçlı pozisyonlara yüklenebilir. Ancak ayıların yükseliş hissini azaltmak için 26.370 ve 25.0700 dolardaki dirençleri kırması gerekiyor…

Güncel metriklere göre, BTC’nin döviz akış dengesi 17 Mart’ta oldukça pozitifti ve borsalara gidenden daha fazla BTC’nin aktığını gösteriyor, bu da BTC’nin 26,37 bin dolarlık önceki direnci yeniden test etmesiyle artan satış baskısını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir