Ahmet Davutoğlu’ndan istifa yıl dönümü görüntüsü

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, AK Parti’den istifasının yıl dönümü nedeniyle Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Başbakanlık ve genel başkanlık yaptığı AK Parti’den 13 Eylül 2019 günü ayrılan Davutoğlu, “Her son yeni bir başlangıca, her geçmiş yeni bir Geleceğe gebedir” tabirlerini kullandı.

Davutoğlu, paylaşımında istifa konuşmasının yer aldığı görüntüye da yer verdi.

Videoda Davutoğlu, “AK Parti’nin vefakar tabanı, ülkenin her yanında omuz omuza iki seçim uğraşı verdiğim ve demokrasi tarihimizin en yüksek oyuyla birlikte büyük bir onur yaşadığı kendi genel liderinin ihraç edildiğini görme hüznünden kurtarmak için, yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz. Bu 18 yıl içerisinde ortalarında bulunmaktan büyük bir onur duyduğumuz AK Parti’nin vefakar tabanına, hiçbir menfaat beklemeden çalışan cefakar teşkilatına teşekkür borçluyuz. Lakin onlara veda etmiyoruz. Teşekkür ediyoruz, veda etmiyoruz. Onlar vedanın değil vefanın muhataplarıdırlar. Aziz milletimiz, tabelalar süreksiz hayatımızı ve her türlü çabayı manalı kılan pahalar kalıcıdır. Partiler bu kıymetlere hizmet ettikleri ölçüde manalı olurlar. Biz bu bedellerin, unsurların savunucusu ve sözcüsü olmaya devam edeceğiz” diyor. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.